Jarní květen

Tento měsíc je pro Smečno obzvlášť významný. Je to měsíc lásky a slaví se svátek všech maminek. A právě maminkám a jejich dětem nabízí Dům rodin Smečno krásné programy. Využít mohou výtvarné dílničky, besedu, masáž, kosmetiku a mnohé další. Ještě máme volné termíny. Přijeďte načerpat sílu a odpočinek. V případě zájmu o rezervaci pište na e-mail: penziondumrodin@kolpingsmecno.cz nebo volejte po-pá od 8:00 do 16:00 na telefon: 601 121 552

Budeme se na Vás těšit.

 

Rok 2024 ve zbrusu novém

 

Tak jako každý rok se snažíme něčím novým zpříjemnit svým malým i velkým návštěvníkům pobyt v našem Domě rodin, tak ani letošní rok není výjimkou.

Za významné pomoci dobrovolníků firmy LEGO jsme mohli zkrášlit zahradu, opravit herní prvky pro děti, ale i natřít vstupní bránu, kamenné sloupky a celkově zahradu připravit na nepřetržitý provoz.

Díky velkorysé pomoci firmy ZOKO s.r.o.jsme mohli vybudovat úplně nový plot a připravit trávník na automatické závlahy.

K příjemné atmosféře v domě jistě přispěje odhlučnění jídelny, kde se namontováním podhledů výrazně zlepšila akustika.

Termíny na pobyty se již uspokojivě zaplňují, tak neváhejte, zavolejte, napište, ale hlavně přijeďte.

Těšíme se na vás.

Tým pracovníků Domu rodin

 

Jaro v Domě rodin

 

Jaro letos přišlo neočekávaně brzy, takže maminky s dětmi na rodičovské dovolené si užívaly zahradu a všechno vybavení Domu rodin k radosti všech.

Máme ještě termíny na květen a červen.

Pokud chcete vyjet s dětmi k nám, neváhejte se přihlásit, máme pro vás připravené aktivity pro děti, masáže pro maminky a nové vybavení pokojů.

 

Výtvarné dílničky

O víkendu u nás byly opět maminky a v neděli se tvořilo!

Děti měly výtvarné dílničky:

 • tvořili jsme zápich do květináče a 3D obrázek
 • využili jsme podzimních materiálů
 • děti byly nadšené a těší se k nám na další pobyt

Dětská fantazie nezná mezí …

Dům rodin Smečno se pomalu naplňuje.

Neváhejte a včas si termín pobytu rezervujte!

V případě zájmu volejte či pište:

po-pá: 8:00-16:00

+420 601 121 552, penziondumrodin@kolpingsmecno.cz

Podzim v Domě rodin

Každé roční období je něčím krásné. Podzim láká svými barvami, a když k tomu příroda vytvoří duhu, tak je atmosféra o něco více dokouzlená.

Přijeďte si k nám v tomto předvánočním čase odpočinout a načerpat sílu.

Informace ohledně volných termínů a objednávek:

Jana Štěpánková: penziondumrodin@kolpingsmecno.cz, +420 601 121 552

 

Návštěva v Domě rodin

Ve středu 18.10.2023 navštívil náš Dům rodin ve Smečně radní za sociální oblast Středočeského kraje pan Mgr. Martin Hrabánek. Prohlédl si Dům i zahradu a zajimal se o programy a využití Domu rodin.  O svých zkušenostech s odlehčovací službou v Domě rodin se mohli podělit manželé Vochočovi, kteří mají dvě děti s  onemocněním poruchou autistickeho spektra. Pan radní vysoce ohodnotil přínos Domu rodin nejen  pro tyto rodiny, ale  ocenil všechny programy, které Kolpingova rodina Smečno poskytuje. Zároveň nás ujistil  o své podpoře a důležitosti naší práce v rámci sociální politiky Středočeského kraje.
Ludmila Janžurová,  ředitelka

 

Víkend pro rodiny dětí PAS a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

22.-24.9.2023 proběhl další víkendový pobyt pro rodiny dětí s poruchou autistického spektra. V sobotu 23.9.2023 se uskutečnil současně první DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který probíhal od 14:00 do 18:00 hodin. Tento den byl určen pro rodiny, které využívají naší ODLEHČOVACÍ SLUŽBU, ale na žádném pobytu zatím s námi nebyly. Jak lépe ukázat službu než se na pár hodin stát její součástí…

Co rodiny čekalo?

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:

 • muzikoterapie se Šárkou Veselou
 • nahlédnutí na průběh odlehčovací služby dětí s PAS
 • prohlídka objektu
 • nabídka služeb
 • Workshop s Michalem Roškaňukem na téma „Komunikace“
 • diskuze
 • prostor na otázky a odpovědi
 • Snoezelen

účastníci víkendového pobytu:

Hlavní body programu:
- páteční muzikoterapie s Honzou Sokolem a klavírem (za doprovodu Ernesta a kytary)
- sobotní workshop o komunikaci s Michalem Roškaňukem (dopoledne pro přespávající rodiny a odpoledne i pro další)
- muzikoterapie s Šárkou Veselou a bubny

- nedělní výlet na Okoř

- Snoezelen

 

Podle zpětných vazeb má tato práce smysl, a proto to vše děláme. Pro nové možnosti pro rodiny a sdílení potřeb těchto rodin mezi sebou na jakékoliv zvolené téma. Pár dnů strávených s někým, kdo prožívá stejné obavy, otázky a hledá odpovědi spolu se zábavou a hrou. Nikdy v tom nemusíte být sami. Rádi Vám pomůžeme s naší odlehčovací službou.

 

Moc rádi sem jezdíme. Právě zde jsme poznali partu úžasných přátel a opravdu nám to změnilo život, za což Domu rodin upřímně děkujeme.

Nádherné místo, úplně parádně přizpůsobené pro děti. Byli jsme tu poprvé a jsme nadšeni.

Nejvíc se nám líbilo vynikající zázemí (ubytování, strava i asistentka pro syna), program byl velmi pestrý pro rodiče i děti. Výlet na Okoř – to byla “top pecka”.

Pro mě je to tu odpočinkové a inspirativní a mám možnost sdílení. Pro syna je to víkend s jedinými “kamarády”, které má.

 

Závěrem patří veliké poděkování Báře a Ernestovi Chuecos, kteří naše rodiny víkendem provázeli.

 

 

V Domě rodin jsme přivítali poprvé i skupinu rodičů nevidomých dětí.

Jsme moc rádi, že se jim u nás líbilo nejen prostředí domu, ale i program a samozřejmě i dobré jídlo.  Pobyt dle jejich slov „ pobyt neměl chybu“.

 

Máme radost, že Dům rodin může opět sloužit rodinám dětí s autismem.

Ve dnech 14.-16.7.2023 proběhl téměř po dvouleté přestávce první víkendový pobyt pro rodiny s dětmi s autismem. Navázal tak na tradici víkendů před renovací prostor, kterou si vyžádala budova po ročním pobytu ukrajinských uprchlíků.

Všichni byli moc rádi, že se po delší době mohou sejít zase ve svém oblíbeném prostředí. Všichni nový interiér přijali s nadšením.

Jen krátce z některých zpětných vazeb rodičů:

„Krásné místo, skvělý personál v kuchyni, výborný interiér i exteriér. Jedním slovem NÁDHERA.“

„ Rodinná pohoda, cítila jsem se jako doma. Mám radost, že byl syn nadšený a spokojený, neměl žádný záchvat a vše bylo v pohodě.“

„ Program byl naplňující, načerpala jsem mnoho informací, za které jsem vděčná a posunou nás dál.“

„ Pro mě i syna mají pobyty ve Smečně obrovský přínos a navždy, opravdu navždy to změnilo naše životy. Cítíme se tu skvěle, nikdo nás nehodnotí, nekritizuje, naopak je tu obrovská láska a sounáležitost. U všech dětí vidíme neskutečné pokroky, což všem dodává sílu.“

„Rodinná pohoda, celý dům je v krásné energii klidu a přijetí a to je pro naše děti nejvíc. Program byl jako vždy přínosný jak pro duši, tak i pro mysl.“

„Děkujeme moc za úžasný víkend v krásně zrekonstruovaném Domě rodin a za fantastický program. Bylo to jako sen. Jste pro nás oázou bezpečí, lásky, přátelství a přijetí v tom dnešním náročném světě.“